Claude Monet

Claude Monet

Istnieje wiele zachowanych portretów Moneta, autoportrety, wizerunki pędzla jego przyjaciół min Moneta i Renoire’a fotografie ?Nadara i Cariata. Dzięki tym malarzom, znamy rysy jego twarzy na różnych etapach życia.czerwone_lodzie1_monet_r

Claude Monet, Czerwone Łodzie, kopia obrazu, 60x70cm

Do naszych czasów przetrwało również wiele opisów wyglądu Moneta, szczególnie z lat, kiedy był już uznanym malarzem, obiektem zainteresowania dziennikarzy i koneserów sztuki, krytyków.

W roku 1919, wiódł pustelnicze życie w Giverny, niedaleko Vernon-sur-Seine. Portrety i opisy, przedstawiają nam człowieka zmiennego i niezrównoważonego.  Ciągłe niezadowolenie z siebie, zmiany nastroju, przesadzona drobiazgowość, troski podeszłego wieku, zestawione były z krańcową indywidualnością.

The Parc Monceau, Paris 1

Claude Monet II Park Monceau 50x70cm, kopia Emi

Szlak twórczości Moneta był podobny do ścieżek artystycznych innych malarzy tego pokolenia, a jednocześnie jego rozwój jako malarza miał indywidualne cechy.

Za czasie młodości Moneta, Troyon, udzielał mu wskazówek: należy robić kopie w Luwrze, malować portrety, postacie, a także wstąpić do pracowni malarskiej jakiegoś znanego artysty.

Artysta_z_rodziną_w_ogrodzie1_w

Claude Monet, Artysta z rodzina w ogrodzie, 50x70cm, kopia obrazu, Emi

Monet szybko więc rozpoznał ludzi, którzy mogą mu pomóc w jego artystycznej karierze. Byli to pejzażyści, barbizończycy (malarze z Barbizon),  którzy uczynili zainteresowanie z wiejskiego krajobrazu  Francji – malarstwo pejzażowe, jak Coubert, Millet.

Ten wpis został opublikowany w kategorii malarstwo i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.